تصویر لودینگ سایت
تهران - پرند - پاساژ استقلال - ورودی E2 - ط ۳- واحد ۲۱۶

گوی های تحمل کننده وزن یا همان بلبرینگ انواع مختلفی دارد

شاید بپرسید که نوع بلبرینگ مورد استفاده شرکت میهند صنعت از چه نوع و جنسی می باشد! و یا این که نحوه خوراندن بلبرینگ به چرخ و سیستم حرکتی فقسه ها و کمدها چگونه می باشد و آیا با استاندارهای بین المللی چقدر فاصله دارد؟ تفاوت بلبرینگ های سنتی و مدرن چه می باشد.

درپاسخ بایستی عرض کنیم که بلبرینگ مورد استفاده شرکت از نوع 6004zz میباشد که در نوع خود یکی از بهترین انواع بلبرینگ در سطح میهن صنعتی است.چرا که نحوه خوراندن بلبرینگ به چرخ و سیستم حرکتی حتی از جنس و شرکت و حتی کشور تولید کننده بلبرینگ نیز مهم تر میباشد و  اکثر تولیدکنندگان، نحوه گیری بلبرینگ را از روش سنتی دستی بکار میبرند و نه بوسیله دستگاه تمام هیدرولیک. اما براستی بلبرینگ چیست ؟معایت و محاسن آن چیست ؟

ترمینولوژی:

کلمه بلبرینگ از دو بخش ball به معنای گوی و bearing به معنای تحمل‌کردن تشکیل شده‌است. اساس کار بلبرینگ‌ها بر این است که مانع کشیده‌شدن سطوح روی یکدیگر می‌شوند و سطح تماس را نیز کاهش می‌دهند، در نتیجه اصطکاک بین سطوح به شدت کاهش می‌یابد. بلبرینگ ها گونه‌ای از یاتاقانها هستند که کاربرد وسیعی در ابزارهای مختلف مانند دیسک‌های سخت رایانه و اسکیت‌ها دارند. بلبرینگ‌ها می‌توانند هم بارهای عاعی و هم بارهای محوری را تحمل کنند و معمولاً در جاهایی به کار می‌روند که بار به‌ نسبت کوچک باشد.

اجزاء تشکیل دهنده:

1. حلقه خارجی 2. ساچمه (از جنس های مختلف همچون استیل-آهن و حتی چوب) 3. قفس های ساچمه ها (Ball cages) 4. حلقه و یا رینگ داخلی نوع متقدم از بلبرینگ های خطی از سه بدنه استفاده می کند که بر روی هم و در زیر قلم بند قرار دارند. گرچه هیچ مدرک قاطعی وجود ندارد اما این تکنولوژی ممکن است به قدمت ساخت اهرام گیزا باشد. بلبرینگ های خطی مدرن از اصول مشابهی استفاده می کنند با این تفاوت که بعضی مواقع از ساچمه به جای غلتک استفاده می شود. اجزاء نخستین ساچمه های ساده و غلتکی، چوب بوده است اما سرامیک، یاقوت کبود و شیشه نیز کاربرد داشتند. آهن، برنز و فولادهای دیگر، سرامیک ها و پلاستیک (برای مثال نایلون، پولی اکسی متیلین، تفلون و UHMWPE) همگی امروز معمولند. همانطور که اشاره شد، علت استفاده از بلبرینگ کاهش اصطکاک بین سطوح میباشد که کاهش اصطکاک در بلبرینگ ها با قرار دادن چند عدد ساچمه میان سطوح ساینده بر هم رخ می دهد.

انواع بلبرینگ:  1. بلبرینگ 2. بالبرینگ 3. یاطاقان ساچمه ای بلبرینگ شیار عمیق بلبرینگ شیار عمیق دارای کاربرد وسیع در صنعت و از متداولترین بلبرینگ‌ها در بازار مصرف است. در این نوع بلبرینگ‌ها یک شیار عمیق دایره‌ای یا شعاعی برابر با شعاع ساچمه وجود دارد. به خاطر وجود همین شیار و ایجاد سطح تماس بالا بین ساچمه‌ها و رینگ‌ها موارد استفاده زیادی دارند و توانایی تحمل بارهای شعاعی و محوری را در هر دوجهت دارند. طراحی ساده، تفکیک‌ناپذیری، کارکرد مناسب در سرعت‌های بالا از خصوصیت بارز بلبرینگ شیار عمیق میباشد.
بلبرینگ 6004zz مورد استفاده شرکت میهن صنعت در قفسه های ریلی ی، از انواع Deep Groove بوده که در اینجا به بررسی آن میپردازیم: بلبرینگ‌ها ی شیار عمیق با سیل‌ها و پوشش‌های متنوع کاسه نمد لاستیکی و فلزی تولید شده و برای اطلاع دقیقتر از موارد کددهی و دیگر پسوندها که هر کدام مشخص کننده جزئیات فنی خاص است. مثلاً پسوند Z مربوط به بلبرینگ‌هایی با پوشش کاسه نمدی فلزی در یکطرف یا یاتاقان با در پوش یکطرفه و 2Z کاسه نمد فلزی در دو طرف یا یاتاقان با در پوش دو طرفه می‌باشد. در این نوع بلبرینگ حلقه داخلی با کاسه نمد فاصله داشته و مورد استفادشان در حالتی ست که حلقه‌ها داخلی بلبرینگ می‌چرخد، زیرا در حالت بر عکس یعنی چرخش حلقه بیرونی امکان نشت گریس وجود دارد.

شرکت میهن صنعت بدلیل مزایای فراوان بلبرینگهای Deep Groove نسب به سایر انواع آن استفاده مینماید که به طور خاص از نوع بلبرینگهای 6004zz طرح ژاپن در سازه های خود بهره میبرد

مزایای کلی استفاده از بلبرینگهای 6004zz بر روی چرخهای تولیدی شرکت تولیدی میهن صنعت
1. توانایی تحمل بارهای شعاعی و محوری در هر دو جهت
2. کارکرد مناسب در سرعت های بالا
3. طول عمر فوق العاده بالا و تقریباً دائمی
4. کاهش اصطکاک چرخ با شفت
آیا میدانید نحوه قرارگیری (اصطلاحاً جا زدن) بلبرینگ بر روی چرخهای بسیار اهمیت دارد؟
یکی از موارد فوق العاده مهم در خصوص استفاده بلبرینگ ها در چرخها که موجب کاهش اصطکاک چرخ با شفت داخلی آن میباشد، نه صرفاً جنس و کیفیت بلبرینگ و نه حتی شرکت و کشور تولید کننده بلبرینگ میباشد
بلکه از موارد بسیار بسیار حائز اهمیت نحوه جا زدن بلبرینگ داخل چرخ میباشد تا از جامپ نمودن (قفل نمودن) بلبرینگ جلوگیری به عمل آید.
به منظور جا زدن بلبرینگ داخل چرخ 2 روش امکان پذیر است، روشی گران قیمت و روش ارزان قیمت
الف) روش ارزان قیمت قرار گیری بلبرینگ داخل چرخ به وسیله چکش و اصطلاحاً دستی میباشد که به شدت موجب قفل نمودن و جامپ بلبرینگ خواهد شد اما بدلیل کم خرچ بودن، اکثر تولیدکنندگان از این روش بهره میبرند.
ب) روش گران قیمت که بدسیله دستگاه پرس از نوع تمام هیدرولیک انجام شده که علاوه بر کاهش خطرات حداکثری در حین فرآیند تولید برای پرسنل تولید، (بدلیل سرعت کوبش نرم دستگاه پرس)؛ موجب قرارگیری 100% بدون عیب بلبرینگ داخل چرخ میشود و بر تولید عمر بلبرینگ می افزاید.
شرکت تولیدی میهن صنعت بایگان نیز جهت افزایش تولید عمر قطعات تولیدی خود اقدام به جا زدن بلبرینگ ها به وسیله پرس هیدرولیک نموده که خود از مزایای فوق العاده مهم در نحوه حرکت چرخهای سیستم بایگانی ریلی تولیدی این شرکت میباشد.

نویسنده نوشته: مدیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *